Rea!

Pläd Magnolia Plysch 80×100 cm

Det ursprungliga priset var: 949 kr.Det nuvarande priset är: 749 kr.

Beställ nu, betala senare med Klarna.
Fri hemleverans.
Beräknad leveranstid ca 3-7 arbetsdagar.

Tillgänglighet: I lager

Artikelnr: SILLO-42903 Kategorier: , ,

Pläd Magnolia från Sensillo är den ultimata mjuka filten för din bebis, perfekt för både barnvagnen och spjälsängen. Denna högkvalitativa pläd kombinerar mjuk plysch med naturlig bomull för att ge ditt barn maximal komfort och värme under årets alla säsonger. Upptäck varför föräldrar väljer denna mångsidiga och stilrena filt för sina små hjärtan.

När du letar efter den perfekta filten till din baby är Pläd Magnolia ett självklart val. Denna vackra och funktionella filt är designad för att vara både praktisk och otroligt mjuk mot barnets känsliga hud. Tack vare sin unika konstruktion med en sida i 100 % bomull och en sida i mjuk plysch, får du en produkt som andas samtidigt som den håller värmen när temperaturen sjunker under höst- och vårpromenader. Det är en investering i ditt barns välbefinnande som snabbt kommer att bli en oumbärlig del av er vardag.

Varför välja Pläd Magnolia för din bebis?

Det som gör Pläd Magnolia så speciell är dess mångsidighet. Med måtten 80×100 cm är den perfekt anpassad för att användas i barnvagnen, i bilbarnstolen eller som ett extra lager i spjälsängen. Eftersom den inte har någon extra fyllning är den lätt och smidig att ta med sig, vilket gör att den tar minimalt med plats i skötväskan. För dig som vill utforska fler produkter för barnets trygghet och lek, kan du se fler leksaker och tillbehör i vår butik. Att välja rätt textilier är viktigt för barnets sömn, och bomull är ett naturmaterial som ofta rekommenderas av experter för sin förmåga att reglera temperatur – läs mer om egenskaperna hos bomull på Wikipedia.

Designen är genomtänkt in i minsta detalj. Den stilrena estetiken gör att Pläd Magnolia passar in i alla moderna hem, och den unisex-design gör den till en perfekt present vid babyshowers eller dop. Du kan enkelt vända på filten beroende på behov; den mjuka plyschsidan ger en ombonad känsla under kalla dagar, medan den svala bomullssidan är idealisk när det är lite varmare. Det är denna flexibilitet som gör Sensillo till ett av de mest uppskattade märkena för barnfamiljer som värdesätter både kvalitet och funktion.

Att sköta om din Pläd Magnolia är enkelt, vilket är en stor fördel för småbarnsföräldrar. Genom att följa tvättråden håller sig filten mjuk och fin tvätt efter tvätt. Vi rekommenderar handtvätt i 30 grader med ett milt tvättmedel för att bevara fibrernas mjukhet och färgernas lyster. Undvik blekmedel och kemtvätt för att säkerställa att materialet förblir säkert och skönt för ditt barn under lång tid framöver. Med rätt skötsel blir denna pläd en trogen följeslagare genom hela babytiden.

Egenskap Värde
Varumärke SENSILLO
Material 100% Polyester (plysch), 100% Bomull
Mått 80 x 100 cm (+/- 2 cm)
Vikt med förpackning 0,322 kg
Åldersintervall 0+
Kön Unisex
Förpackningslängd 50 cm
Förpackningsbredd 25 cm
Förpackningshöjd 5 cm

Vanliga fragor

Är Pläd Magnolia säker för nyfödda?
Ja, filten är tillverkad i material som är säkra för barn från 0 månader och uppåt.
Kan jag tvätta filten i tvättmaskin?
Vi rekommenderar handtvätt i max 30 grader för att bevara materialets kvalitet och mjukhet.
Vilka material används i filten?
Den har en sida i 100% bomull och en sida i 100% polyester (plysch).
Passar Pläd Magnolia i en vanlig barnvagn?
Absolut, med måtten 80×100 cm är den perfekt anpassad för de flesta barnvagnar och bilstolar.
Innehåller filten någon fyllning?
Nej, filten har ingen extra fyllning, vilket gör den lätt, smidig och enkel att packa ner.

Pläd Magnolia Plysch 80x100 cmPläd Magnolia Plysch 80x100 cmPläd Magnolia Plysch 80x100 cmPläd Magnolia Plysch 80x100 cm
Varumärke

SENSILLO

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Pläd Magnolia Plysch 80×100 cm”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *