Rea!

3469 Förlossningsbindor M 10 st

Det ursprungliga priset var: 849 kr.Det nuvarande priset är: 699 kr.

Beställ nu, betala senare med Klarna.
Fri hemleverans.
Beräknad leveranstid ca 3-7 arbetsdagar.

Tillgänglighet: I lager

Artikelnr: KOS-810 Kategorier: ,

Lansinoh 3469 Förlossningsbindor är utformade för att ge dig optimal trygghet och komfort under tiden efter din förlossning. Dessa diskreta och högabsorberande bindor är särskilt anpassade för att vårda din känsliga hud när du behöver det som mest, vilket gör dem till ett oumbärligt inslag i din BB-väska för en smidig återhämtning.

När du har fött barn genomgår kroppen en naturlig läkningsprocess, och behovet av pålitliga hygienprodukter är stort. 3469 Förlossningsbindor från Lansinoh är framtagna för att ge dig en känsla av fräschör och säkerhet. Efter de första två veckorna, när avslaget minskar, är dessa bindor i storlek M det perfekta valet för att ge dig en diskret passform utan att kompromissa med absorptionsförmågan. De är dermatologiskt testade och helt fria från parfymer, vilket gör dem skonsamma mot din känsliga hud under den känsliga tiden i barnsäng.

Varför välja 3469 Förlossningsbindor för din återhämtning?

Komforten är A och O när du nyss blivit mamma. Lansinoh har lagt stor vikt vid att skapa en produkt som andas och känns mjuk mot huden. Tack vare den anatomiska utformningen följer bindan kroppens naturliga kurvor, vilket minimerar risken för läckage och obehag. Varje binda är individuellt förpackad, vilket gör det enkelt och hygieniskt att bära med sig dem i skötväskan. För att underlätta din vardag med en nyfödd kan du även passa på att se fler leksaker och tillbehör för din bebis i vår butik. Att förbereda sig väl inför tiden efter förlossningen, även kallad barnsäng, är en viktig del av din egenvård.

Dessa bindor är utrustade med en effektiv häftremsa och vingar som ser till att skyddet sitter stadigt på plats, oavsett hur mycket du rör dig. Det är en trygghet att veta att du kan fokusera på ditt barn istället för att oroa dig för läckage. Kom ihåg att mängden avslag är individuellt; vissa kvinnor behöver större skydd längre, medan andra kan gå över till 3469 Förlossningsbindor tidigare. Det viktigaste är att du lyssnar på din kropps signaler och byter binda regelbundet, gärna var 4–6 timme, för att bibehålla god hygien och minska risken för irritation.

Att investera i rätt produkter för din hygien efter förlossningen är en del av att ta hand om dig själv. Lansinoh är ett varumärke som länge stöttat ammande mammor och kvinnor under postpartum-perioden, och deras expertis märks tydligt i utformningen av dessa 3469 Förlossningsbindor. Den extremt tunna profilen gör att de knappt syns under dina kläder, vilket ger dig en välbehövlig självkänsla när du börjar röra dig ute i samhället igen. Genom att välja en produkt som är dermatologiskt testad och parfymfri minimerar du risken för allergiska reaktioner i ett område som är extra känsligt efter en vaginal förlossning.

Vi rekommenderar att du har ett lager hemma redan innan förlossningen startar. Att slippa tänka på inköp av basala hygienartiklar under de första dagarna med din bebis är en stor lättnad. Med Lansinoh 3469 Förlossningsbindor får du en kombination av hög kvalitet, diskretion och funktion som gör din återhämtningsperiod betydligt mer bekväm. Kom ihåg att din hälsa är prioritet nummer ett, och att välja rätt produkter är ett enkelt sätt att ge dig själv de bästa förutsättningarna för en lugn och trygg start på ditt nya liv som förälder.

Vanliga frågor

När ska jag börja använda 3469 Förlossningsbindor?
Dessa bindor är optimerade för användning från cirka två veckor efter förlossningen när avslaget har minskat i mängd.
Hur ofta bör jag byta bindan?
Vi rekommenderar att du byter binda var 4–6 timme, eller oftare vid behov, för att säkerställa god hygien och komfort.
Är bindorna parfymerade?
Nej, 3469 Förlossningsbindor är helt parfymfria och dermatologiskt testade för att vara skonsamma mot känslig hud.
Sitter bindan säkert på plats?
Ja, bindorna är utrustade med både häftremsa och vingar som håller dem stadigt på plats i dina underkläder.
Kan jag använda dessa direkt efter förlossningen?
Under de första två veckorna rekommenderar vi ofta mer absorberande alternativ, men du kan byta till dessa när du känner att flödet tillåter det.

3469 Förlossningsbindor M 10 st3469 Förlossningsbindor M 10 st
Varumärke

LANSINOH

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”3469 Förlossningsbindor M 10 st”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *